Úspěchy

a výsledky závodů

Kromě výsledků ze závodů se mohu prezentovat i ziskem výkonnostních odznaků pilota. V plachtění máme Mezinárodní leteckou federací (FAI) zavedené výkonnostní odznaky s definovanými podmínkami pro určité posuzování sportovní výkonnosti. Po získání pilotní licence v roce 2012 jsem hned následující rok splnila svými výkony podmínky pro získání stříbrného výkonnostního odznaku FAI, který je sportovním minimem, které musí pilot splnit, aby se mohl účastnit plachtařských soutěží. Nedlouho po zisku stříbrného odznaku jsem získala zlatý odznak, následovaný zlatým odznakem se třemi diamanty, který historicky získalo pouze 234 českých plachtařů (více o výkonnostních odznacích na webu Aeroklubu České republiky).

Ročně se účastním dvou až tří plachtařských soutěží včetně Mistrovství České republiky. Od roku 2019 jsem členkou reprezentačního týmu. Na Mistrovství Světa Žen v Austrálii se mi podařilo postavit se na nejvyšší stupínek denních vítězek, celkově jsem obsadila osmé místo.